Farsi

فیلدوست: وبلاگ شخصی رضا عرب

   ۱ مهر ۱۳۹۵: در حال حاضر پژوهشگر دکتری در رشته زبانشناسی در دانشگاه گریفیث استرالیا هستم.

۱ شهریور ۱۳۹۴: زمانی به عنوان دبیر انجمن دانشجویان دانشگاه مازندران (۸۶-۸۸) شناخته می‌شدم. مدتی در برخی نشریات نویسنده و مترجم بوده‌ام. در ترجمه چند کتاب نقش داشته‌ام. در سال ۹۱ در کنکور کار‌شناسی ارشد رشته زبانشناسی ستاره دار شدم و در نتیجه محروم از تحصیل. کارشناسی ارشدی در روابط بین الملل از مدرسه آمریکایی پاریس گرفتم. اکنون بورسیهٔ اراسموس در رشته زبان‌شناسی (پراگماتیکس) در دانشگاه ورشو هستم.

   ۲ اسفند ۱۳۸۹: این وبلاگ را در محیط وردپرس می‌سازم، به یادگاری از «فیلدوست»ی که در نوجوانی (و در بلاگفا – ۱۳۸۴) ساخته بودم و پس از بازداشتی در مشهد از دستش دادم. آنجا بود که نوشته بودم «فیل» سرواژهٔ فلسفه است و «دوست» هم معنی عیان. الان دیگر می‌دانم که فیل در ابتدای معادل “فلسفه” در زبان یونانی ، وقتی کنار «دوست» در فارسی می‌نشیند هم از لحاظ نحوی خنده دار است و هم از حیث معنایی. با این همه یادگاری است از نوجوانی، و حفظ حق تالیف واژه‌ای که هنوز دوست دارمش، بخاطر بار محمولی که این غریبواژه برایم دارد.

القصه، در این همه امکانات متنی، راهی را برگزیدم که دوست‌تر دارم؛ بیشتر زبان و ادبیات و گاهی پرسه‌هایی در متن‌ها…

* استفاده از مطالب این وبلاگ به هر نحو یا انتشار آن در مدیومی دیگر با ذکر نویسنده/مترجم، و ماخذ آن (فیلدوست) بلامانع است